Обмеження видатків з бюджету - на контролі казначейства
Про світову економічну кризу сьогодні не говорить хіба що лінивий. Атмосферу ще більше нагнітають політики через чисельні засоби масової інформації. Хоча і без того її вплив відчув на собі кожен з нас. У тому числі й працівники бюджетних установ, які були недофінансовані або невчасно профінансовані у перші місяці поточного року. У цей важкий час вчасно отримані зарплати, інші проплати багато залежать від злагодженої роботи фінансових органів, розпорядників та одержувачів бюджетних коштів. Про те, які заходи вживаються на найвищому рівні і на місцях для подолання негативних наслідків економічної кризи в бюджетних установах району - начальник управління Державного казначейства в Ульяновському районі С.В. Блаженко
- Враховуючи важку економічну ситуацію, що є сьогодні в нашій державі, всім розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів необхідно взяти до неухильного виконання Постанову Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 року за № 1036 «Деякі питання організації бюджетного процесу», яка стосується перш за все розпорядників коштів, які фінансуються з державного бюджету. Для тих, що фінансуються з місцевих бюджетів, вона носить рекомендаційний характер.
Дана постанова передбачає насамперед забезпечити проведення в першочерговому порядку розрахунків за захищеними статтями видатків загального фонду державного бюджету. Крім цього, з метою недопущення зростання дебіторської заборгованості до 1 квітня поточного року слід здійснювати розрахунки виключно за фактично поставлені товари, роботи та надані послуги. Забезпечити визначення у кошторисах бюджетних установ на 2009 рік у повному обсязі асигнування на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством умов оплати праці та провести виплату заробітної плати працівників в межах кошторисів. З метою своєчасного фінансування соціальних і захищених видатків з місцевих бюджетів усіх рівнів забезпечити при виконанні бюджету проведення у повному обсязі розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, природний газ, які споживаються бюджетними установами, послуги з водопостачання та водовідведення, послуги зв'язку з урахуванням зменшення обсягів споживання енергоносіїв щонайменше як на 10 відсотків.
Містить постанова певні директиви й органам виконавчої влади. Зокрема, до кінця поточного року припинити: заповнення вакантних посад, крім посад керівників структурних підрозділів та їх заступників; укладання договорів про виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт адміністративних приміщень; оновлення за рахунок коштів загального фонду державного бюджету комп'ютерної техніки, крім випадків фізичного та функціонального зносу, який технічно неможливо усунути, а також придбання меблів, автомобілів, мобільних телефонів тощо. Контроль за виконанням Постанови КМУ № 1036 покладено на управління Державного казначейства та контрольно-ревізійні управління на місцях.
-Перший місяць нового року означився затримкою зарплат окремим категоріям бюджетників та проведенням інших виплат. Як на сьогодні стоять із цим справи?
- За січень місяць 2009 року профінансовано в межах кошторисних призначень кошти на виплату заробітної плати працівникам освітньої, медичної та культурної галузей району. На даний час заборгованості по заробітній платі в бюджетній сфері не має Щодо розпорядників коштів, які фінансуються з державного бюджету, їх фінансування також проведено відповідно до кошторисних призначень. Станом на 1 травня зареєстрованої заборгованості по заробітній платі в районі не має. За січень-березень 2009року районним бюджетом з державного бюджету було отримано дотацію в сумі 6861900 грн., за рахунок якої профінансовано відділи освіти, медицини, культури, надано дотації вирівнювання сільським радам. Перераховано субвенцію з державного бюджету районному для виплати коштів малозабезпеченим сім'ям, одиноким матерям, дітям, позбавленим батьківського піклування, та на оплату різниці в тарифах за надані послуги окремим категоріям громадян, які мають право на пільги.
- Якось доводилося чути, що не усім сільським радам вистачає коштів на заробітну плату чи на проведення інших платежів. Що їм залишається робити?
- За нашою термінологією це називається «тимчасові касові розриви» місцевих бюджетів. У такому випадку вони,як і міська та районна рада, можуть отримати самостійно короткотермінову (60 днів) безвідсоткову позичку. Так з метою уникнення заборгованостей по заробітній платі та енергоносіям у 1 кварталі Казначейством надано кредитів на суму 3348,7тис. грн, з них районному бюджету – 3315,0тис.грн., сільським радам 33,7тис. грн. Щодо оформлення пакета документів на отримання коротко термінової позички рекомендуємо сільським радам за консультацією звертатися в УДК в Ульяновському районі. На передодні свята вітаю всіх нині працюючих спеціалістів управління, а також тих, хто розпочинав казначейську справу і що працювали раніше, та Шідловську Т.А., яка перша пішла на заслужений відпочинок із управління Державного казначейства в Ульяновському районі з 14-тою річницею утворення Державного Казначейства України. Побажати міцного здоров‘я, сімейного благополуччя, успіхів у праці, радості і оптимізму та шани і доброї посмішки від людей, нехай щастить Вам у всьому.
|