УКРАЇНА
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА
В УЛЬЯНОВСЬКОМУ РАЙОНІ
ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ В КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ
м. Ульяновка, 2009 рік
Ульяновський район Кіровоградської області розташований в південно - західній частині Придніпровської височини, лісостеповій зоні. На заході він межує з Гайворонським, на сході – з Голованіським районами Кіровоградської області, на півночі з Уманським районом Черкаської області. Через усю територію району з півночі на південь тече річка Синиця, вона впадає в річку Південний Буг. На території Ульяновського району знаходяться різні установи та організації, серед яких і управління Державного казначейства в Ульяновському районі.
Управління Державного казначейства в Ульяновському районі є відокремленим структурним підрозділом Головного управління Державного казначейства України у Кіровоградській області без статусу юридичної особи. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства фінансів України, нормативно - правовими актами Державного казначейства України. Основними завданнями Державного казначейства є: розрахунково-касове обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів; контроль за здійсненням бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень, прийняті зобов’язань та проведенні платежів за цими зобов’язаннями. В межах своїх повноважень контроль за дотриманням учасників бюджетного процесу бюджетного законодавства, ведення бухгалтерського обліку і складання звітності про виконання державного та місцевих бюджетів.
Почалась історія управління Державного казначейства в Ульяновському районі, а на той час відділення, з наказу управління Державного казначейства у Кіровоградській області № 1 від 08.12.1995 року “Про створення управління Державного казначейства у Кіровоградській області” з відділеннями Державного казначейства у районах.
22 лютого 1996 року розпорядженням голови Ульяновської районної державної адміністрації № 88 було зареєстроване Ульяновське відділення Державного казначейства і видано свідоцтво про державну реєстрацію.
Першими працівниками відділення у 1996 році стали:
Начальник відділення –
Денисюк Ігор Володимирович,
працював з 19.01.1996 р.
по 04.07.2000 р.
Заступник начальника –
Блаженко
Сергій Володимирович, призначений з 04.04.1996 року,
а з 04.08.2000 р. і по цей час
працює начальником
управління
Головний бухгалтер –
Кучерук Наталія Володимирівна, призначена з 01.03.1996 р. і працює начальником відділу бухгалтерського обліку
та фінансової звітності –
головним бухгалтером по цей час.
Економіст І категорій –
Мандельзон Олена Леонідівна,
працювала з 26.04.1996 р.
по 01.12.2000 р.
Головний казначей –
Козішкурт Валерій Максимович,
працював з 02.10.1996 р.
по 12.06.1997 р.
З кожним роком об’єм роботи в управлінні Державного казначейства в Ульяновському районі збільшувався. Відповідно збільшувався і штат працівників. Станом на 01 січня 2009 року в управлінні працює 16 чоловік.
З початку створення і по 2003 рік включно управління знаходилось за адресою: вул. Карла Маркса,1. На сьогоднішній день дане приміщення має такий вигляд:
З 2003 року відділення (а тепере управління) перейшли у нове світле приміщення яке виглядає на сьогодні так:
1997 рік став роком повномасштабного запровадження нових процедур казначейського обслуговування виконання Державного бюджету за видатками. В 1998 році було завершено переведення на казначейську систему виконання державного бюджету усіх розпорядників коштів.
У 1999 році було розпочате переведення на казначейське обслуговування позабюджетних коштів бюджетних установ та організацій, в цьому ж році Державного казначейства поширило свою діяльність на місцеві бюджети. У 2003 році місцеві бюджети перейшли повністю на казначейське обслуговування.
Кожний новий етап становлення та розширення казначейської системи виконання бюджетів сприяв виявленню як позитивних, так і негативних тенденцій у сфері виконання бюджетів, та створив підґрунтя для їх розвитку й удосконалення.
У першу чергу це стосувалося прозорості руху бюджетних коштів і достовірності звітності розпорядників бюджетних коштів, на досягнення яких і була спрямована подальша діяльність Державного казначейства.
Державне казначейство у своєму розвитку пройшло досить складний і тернистий шлях і на цьому шляху досягло значних успіхів.
Зараз в Україні відбуваються процеси вдосконалення адміністративно - територіального устрою, відповідно до вимог сьогодення проходить процес реформування органів Державного управління.
Президент України своїм указом реорганізував Державне казначейство України в урядовий орган державного управління у складі Міністерства фінансів України, яке діє на сьогоднішній час.
м. Ульяновка 09 лютого 2009 року
|